8 grudnia 2016

ZAPOWIEDŹ KSIĄŻKI "Sen Henny. Imperium Magów" Artur Wells


TYTUŁ: Sen Henny. Imperium Magów
AUTOR: Artur Wells
DATA PREMIERY: 12 grudzień 2016
KATEGORIA: Fantastyka
WYDAWCA: PSYCHOSKOK
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ILOŚĆ STRON: 405
CENA DETALICZNA: 39,90 zł
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 140x200


OPIS: Powieść Artura Wellsa pt. „Sen Henny” to kontynuacja pierwszego tomu powieści, wydanego pod tym samym tytułem. Po raz kolejny autor wprowadza nas w świat wielu kultur i plemion, dając tym samym możliwość obcowania z czarodziejami, magami, istotami magicznymi. Tym razem kontynent Henny został owładnięty przez żywioł wojny. Żądny władzy Mores – władca Morawii nie cofnie się absolutnie przed niczym, aby przejąć władzę nad kontynentem.  Hrabia Cison, rycerz Czarnego Zakonu wraz z gronem swoich przyjaciół będzie starał się nie dopuścić do zrealizowania zamierzeń okrutnego władcy. Aby tego dokonać potrzeba będzie wielu wyrzeczeń, a także umiejętności, które pozwolą zaangażować w tę wojnę tych, którzy są jej największymi oponentami, a którzy mogą sprawić, że szala zwycięstwa przeważy się na stronę sprawiedliwych. Utwór porusza również problemy uniwersalne – sprawę wszechogarniającej i wszystkiego pozbawiającej wojny, w której śmierć zbiera okrutne żniwo, a szczególności dotyka ludzi bezbronnych.


1 komentarz:

  1. Czytałem pierwszą część i w sumie mam po niej pozytywną opinię na temat świata Henny.
    Warto podkreślić fajne dodatki które dostajemy tzn mapkę świata plus listę postaci z krótkim opisem, spodobał mi się ten zabieg.
    Za tą część pewnie się wezmę jak znajdę chwilkę czasu. Może jest ktoś kto ją przeczytał i wypowie się czy trzyma poziom pierwszej?

    OdpowiedzUsuń

Jeśli odwiedzasz bloga i czytasz posty to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło bo wtedy wiem, że moje starania nie poszły na marne.
Miłego czytania.
Beata