6 czerwca 2017

Anna Szafrańska "Grzech pierworodny" [PRZEDPREMIEROWO]

Literatura obyczajowa i romans w ostatnim czasie coraz bardziej staje się popularna a dzięki takim autorką książek jak Anna Szafrańska. W roku 2016 została wydana książka „Widmo grzechu” i kiedy przeczytałam tą książkę od razu zakochałam się w głównych bohaterach książki. Tajemnice rodziny tak mnie wciągnęły że nie mogłam się  nie oprzeć aby nie sięgnąć po drugą część. Schemat wydaje się dość oklepany ale to coś co przyciągnęło czytelnika i nie pozwala mu odejść. Ale to już za chwilę przekonacie się sami jak wciągająca jest lektura.

OPIS:

II tom historii Nel i Gilberta, gdzie niewinna miłość staje się grzechem.

"Miłość pełna pasji i namiętności.
Przyjaźń, która przetrwa wszystko.
Dwa zwaśnione rody, które niegdyś żyły w zgodzie.


Ona: przykładna córka, siostra, przyjaciółka. Uczynna, grzeczna, dbająca o dobro innych. Podążająca za swoimi marzeniami i pasjami.
On: tajemniczy, niebezpieczny, nieziemsko przystojny. Gniewny, ignorujący wszelkie zasady, gardzący ludźmi. Nieliczący się z nikim.
Dwa całkowicie odmienne charaktery nie były przeszkodą, by serca zabiły jednym rytmem, lecz na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości, łączące obie rodziny. Czy powszechna zmowa milczenia jest w stanie rozdzielić dwoje ludzi, których połączyła niewinna miłość?
Miłość. Honor. Lojalność. Tajemnica. Zdrada.
Powieść z rodzaju New Adult, hit Internetu z 2011 roku znany pod tytułem „Teatr życia”.
Jedna historia w dwóch tomach.

źródło opisu: https://www.facebook.com/widmogrzechu/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

Jak wcześniej pisałam w pierwszej części poznajemy Nel i Kraszewskiego. Ich miłość jest z góry zakazana ze względu na tajemniczą przeszłość, ale jak wiemy miłość rządzi się własnymi prawami i nie mamy nic do gadania. Choć Nelka próbowała odepchnąć od siebie ukochanego i być dobrą i usłuchaną dziewczynką rodziców to nic z tego nie wychodziło wręcz prawie doszło do tragedii na imprezie u Weroniki. I tu zaczyna się druga część książki, kiedy kochankowie uświadamiają sobie darzące ich uczucie i głośno wypowiadają tak skrywane proste dwa słowa, ale jak ważne „KOCHAM CIĘ”. Dzięki opiece Gilberta Kraszewskiego Nelka czuje się lepiej, ale podświadomość robi swoje i dziewczyna bardzo się boi, co będzie dalej. W szkole ktoś rozpuścił plotkę a dziewczyna zostaje szykanowana i wyśmiewana. Jak wiecie prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie i tak właśnie Olga przychodzi z pomocą razem z Gilbertem. Marcel odwraca się od dziewczyny a ona nie może się z tym pogodzić. Z czasem tajemnice zaczynają wychodzić na światło dzienne, ale dziewczyna nie może złożyć je w całość a nikt nie chce ją uświadomić, co się dzieje. Uczucie, jakim się darzą się ukochani jest coraz większe wręcz nie do rozdarcia, lecz co zrobi dziewczyna, gdy tajemnice wyjdą na jaw a będzie zmuszona do wyboru między ukochanym a rodziną?
"Chcę, żebyś wiedziała, kto ma drugą połowę twojego serca." 
Autorka kolejny raz zafundowała nam fenomenalną książkę, która rozpala, wzrusza i porusza nawet te najtwardsze serca. Porusza trudne tematy o miłości zakazanej, mafii i tajemnicy, która dotyczy dwóch zwaśnionych rodzin. To właśnie dzięki tym, co zawiera w sobie ta książka jest pociągająca, elelktyzująca i ma w sobie coś takiego, dzięki czemu nie można jej odłożyć aż przeczytasz ostatnią stronę.
"Naznaczył cię ... Masz dowód, że jesteś jego ..."
Anna Szafrańska napisała powieść pełną emocji, która aż kipi od pożądania i miesza się ze strachem. Książka jest napisana ze smakiem a sceny zbliżenia ukochanych jest opisane lekko i delikatnie, który ma w sobie magnetyzm, który mnie ciągle przyciągał do czytania. Choć muszę was zaskoczyć w książce prawie wcale nie znajdziecie scen łóżkowych. Czytając dowiadujemy się jak młodzi z dnia na dzień dorastają a ta przemiana jest widoczna na naszych oczach. Gilbert poświęca się ukochanej nie zważając na własne bezpieczeństwo.
"Zdarza się czasem, że grzechy przeszłości z biegiem lat zostają wymazane, dzięki czemu można spokojnie patrzyć w jasne światło przyszłości."
Nelę i Kraszewskiego pokochałam od samego początku i od pierwszych stron trzymałam za nich kciuki, aby im się udało. Podoba mi się styl i język, jakim pisze pisarka, bo bardzo szybko czyta się książkę a lektura jest tak wciągająca, że czyta się z zapartym tchem. To jak pisarka zostawia zakończenie książki umożliwia nam włączenie wyobraźni a więc do dzieła kochani!  Jednym minusem jest to, że czuję lekki niedosyt, bo nie mam pod ręką więcej książek pisarki a z miłą chęcią sięgnęłabym po kolejne.
"Widziałam, słyszałam i czułam. Odzyskałam dzięki niemu zmysły." 

„Grzech pierworodny” jest to książka, po którą jeszcze nie raz sięgnę do czytania. Cała ta historia jest tak niesamowicie tajemnicza i mroczna, że sama zapada w pamięci. Anna Szafrańska zachwyciła mnie swoim piórem i spowodowała, że czytając doświadczyłam wielu emocji, dzięki czemu książka ma u mnie naprawdę wysoką ocenę.  Z niecierpliwością czekam na kolejną jej powieść a mnie zostaje nic innego jak tylko Was zachęcić do sięgnięcia po tę lekturę. Gorąco polecam. 


Moja rekomendacja: 


Anna Szafrańska po raz kolejny funduje nam emocjonującą rollercoaster.  „Grzech pierworodny” to najgorętsza premiera tej wiosny. Nie możecie tego przegapić!

Tytuł: Grzech pierworodny
Autor: Anna Szafrańska
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 14 czerwca 217
Liczba stron: 392
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans
Moja ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania książki dziękuje wydawnictwu Novae Res

3 komentarze:

  1. Rzadko sięgam o polskich autorów, ale tym razem chyba się skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Okładka mnie zachwyca - niestety nie miałam okazji czytać jeszcze 1 części - wszystko przede mną ;)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli odwiedzasz bloga i czytasz posty to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło bo wtedy wiem, że moje starania nie poszły na marne.
Miłego czytania.
Beata