12 czerwca 2018

Ginger Scott "Chłopak taki jak ty"


Joss w wieku dziewięciu lat została uratowana przez Christophera przed śmiercią. Po tamtych wydarzeniach minęło już kilka lat a dziewczyna nie ma żadnej wiadomości od chłopca, który ja uratował. Dzień, w którym otarła się o śmierć jest dniem, w którym rozpadła się jej rodzina. Od tamtych wydarzeń dziewczyna się zmienił tak jak jej ojciec i już od tej pory nic nie było takie jak kiedyś.
Po ośmiu latach na boisku szkolnym Joss spotyka trzech nieziemsko przystojnych chłopaków, który tylko jeden wpadł jej w oko. Kiedy spogląda mu w oczy ma wrażenie, że je kiedyś już widziała. Nie daje za wygraną i próbuje się zaprzyjaźnić z chłopakiem z szkoły. Ma tylko wrażenie, że chłopak przedstawiający się za Wes nie jest tym, kim się przestawia. To, kim on jest?
Joss tylko przy Wes czuje się jak ta mała dziewczyna z dzieciństwa, ale nie wie, że jej już dawno nie ma. Tylko jeden mężczyzna może ocalić dziewczynę od destrukcyjnych poczynań.
Kim okaże się Wes?
Jak potoczą się losy ojca Joss i czy może przypomni sobie o wychowaniu córki?
Czy tragiczne wydarzenia z przeszłości wpłyną na zachowania dziewczyny?

TYTUŁ: Chłopak taki jak ty
AUTOR: Ginger Scott
WYDAWNICTWO Kobiece

W ostatnim czasie coraz bardziej polubiłam książki z gatunku New Adult i można powiedzieć, że już sporą część mam już przeczytaną. Kiedy zobaczyłam zapowiedź książki bardzo mnie zafascynował opis książki. Po przeczytaniu w głowie kłębiły mi się wiele pytań a autorka pozostawiła mnie w głębokim szoku, po którym ciężko było mi się otrząsnąć. Do tej pory nie czytałam żadnej z książek autorki, ale teraz wiem, iż wszystko, co wyjdzie z pióra pisarki na pewno przeczytam.

Ginger Scott swoją powieścią na samym początku przeniosła mnie do innego świata, z którego nie miałam najmniejszej ochoty wychodzić. Książkę przeczytałam w jeden dzień, co za tym idzie czyta się szybko i przyjemnie. Książka pod każdym względem jest precyzyjnie dopracowana a bohaterowie powieści przeżywają prawdziwe cierpienia, czym jest strata rodziców i alkoholiz ojca. Joss i Wes cierpią, lecz ich uczucia względem siebie są czyste, piękne i nieoczekiwane.

Autorka bardzo dużo opowiada w swojej powieści o sporcie i miłości do niego. To ojciec dziewczyny już w bardzo młodym wieku zaszczepił w niej miłość do sportu. To dzięki nowemu chłopakowi w szkole dziewczyna znów motywuje się do działania i postanawia walczyć o swoje. W między czasie ojciec Joss postanawia się zmienić dla córki, która już nie ufa i buntuje się przeciwko niemu. Zawsze, kiedy w życiu zaczyna się układać wydarzy się coś, przez co cierpimy lub tracimy kogoś, kogo bardzo kochamy.

„Chłopak taki jak ty” jest to książka, która zachwyci nie tylko nastolatków, ale i bardziej dorosłe kobiety. Autorka opisuje nam o miłości kilka wątków paranormalnych, przemianie ojca Joss, wypadku i zaginięcia głównego bohatera. Bardzo zasmuciło mnie to, iż książka kończy się w takim momencie, iż nie mam dalszych odpowiedzi na pytania. Mam tylko nadzieję, że wydawnictwo postara się, aby czytelnicy nie musieli długo czekać na zakończenie tej niesamowitej powieści.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję

2 komentarze:

  1. Mam ochotę na książkę z gatunku NA, dawno nie czytałam :) a ta powieść mnie ciekawi. Cieszę się, że książka tak bardzo ci się spodobala!

    Pozdrawiam,
    Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Jeśli odwiedzasz bloga i czytasz posty to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło bo wtedy wiem, że moje starania nie poszły na marne.
Miłego czytania.
Beata