3 grudnia 2018

L.A. Casey "Ryder" i "Branna"


„Ryder zatrzymuje to, czego pożąda”
Branna jest załamana tym, że jej związek z ukochanym mężczyzną okazał się pomyłką. Chociaż kocha Rydera ponad życie, to nie może w żaden sposób do niego dotrzeć. Nie pomagają kłótnie, płacz ani niekończące się ciche dni.
Ryder Slater jest wściekły. Nie dość, że od wielu miesięcy okłamuje najważniejszą kobietę w życiu, to jeszcze ukrywa coś, co naraża wszystkich na śmiertelne niebezpieczeństwo. Nie może jednak nic powiedzieć i zrobić.
Kiedy ich związek znajdzie się nad krawędzią, Ryder zmierzy się z mrocznymi siłami. Jedno jest pewne, że mężczyzna zrobi wszystko, aby uratować miłość i rodzinę.
Ryder chciał mieć, Brannę od pierwszej chwili. Ryder dominuje to, co chce mieć.

TYTUŁ: Ryder
AUTOR: L.A. Casey
CYKL: Bracia Slater (tom 4)
WYDAWNICTWO Kobiece

„Branna broni tych, których kocha”
Po ciężkich przeżyciach Branna i Ryder pragną spokoju. Jednak oboje mają zupełnie inną wizję tego, jak będzie wyglądało wspólne rodzinne życie. Ryder marzy o tym, aby mieć dużo dzieci, co nie przekonuje nowej pani Slater.
Branna cieszy się z tego, że ma wokół siebie kochające osoby i czuje się bezpieczna. Woli nie wybiegać za bardzo w przyszłość i skupić się na miesiącu miodowym, który ich czeka.
Jednak niewinny wyjazd na łono natury zamieni się w koszmar, kiedy niebezpieczeństwo przyjdzie z najmniej oczekiwanej strony. Czy Ryder i Branna po raz kolejny wyjdą z tego obronną ręką?
Branna ceni nad życie Rydera. Branna chroni to, co ceni najbardziej.

TYTUŁ: Branna
AUTOR: L.A. Casey
CYKL: Bracia Slater (tom 4.5)
WYDAWNICTWO Kobiece


Tak jak w poprzednich częściach, które miałam okazję przeczytać bardzo wyczekiwałam tej części o Ryderze i Brannie. Nie była bym sobą gdybym nie przeczytała, choć miałam, co do tego pewne obawy. Już w poprzednich częściach mogliśmy zauważyć, że coś się zaczęło dziać u tej pary to teraz mamy tego świadomość. Bałam się, co może tak naprawdę się wydarzyć i że autorka roztrzaska już i tak złamane moje serce. To właśnie dla takich książek możemy zarywać noce, aby móc je przeczytać. Liczne przepychanki słowne, tragedie obojgu bohaterów, które ich łączą a także tajemnice z przeszłości nie pozwalają czytelnikowi na odłożenie książki. Całe te wydarzenia niesamowicie łączą się w całość, lecz najdziwniejsze w tym wszystkim, że scen seksu nie ma aż tak wiele, lecz potrafią rozpalić do czerwoności.

Tak jak w poprzednich książkach autorka wykazała się pomysłowością, co do głównych bohaterów i ich losów. Jak dokładnie wiemy każde z nich ma swoją przeszłość. Branna, jako nastolatka straciła rodziców i musiała bardzo szybko dorosnąć, aby zaopiekować się młodszą siostrą. To przez te wydarzenia dziewczyna teraz nie tylko musi myśleć o sobie, ale i o dziesięciolatce. Brana właśnie jest po trzydziestce i związała się z Ryderem. Ich związek od początku był nietypowy a wydarzenia, które miały miejsce nie jednej osoby przyprawiały o gęsią skórkę. Kiedy pewnego dnia Ryder oddala się od ukochanej i nie chce mówić gdzie znika na całe noce dla kobiety jest tylko jedno wytłumaczenie. Branna znosi cierpliwie, choć kocha ukochanego to wie ze musi podjąć słuszną decyzję. Tylko to jedno zdanie może zniszczyć nie tylko ją, ale i jej rodzinę, którą tak bardzo kocha. Zachowanie głównej bohaterki momentami bardzo mnie denerwowało. Choć od ponad roku znosiła zachowanie Rydera to jeszcze sama siebie torturowała myślami, co może się wydarzyć. Kiedy dowie się prawdy tej prawdziwej może być już za późno na cokolwiek. Ale na drodze pojawi się ktoś jeszcze, kto być może, jako przyjaciel może okazać się, kim więcej?

Natomiast Ryder jest najstarszym z braci Slater. W poprzednich częściach mieliśmy możliwość poznania ich przeszłości, lecz teraz dowiedzieliśmy się tak naprawdę, z czym się zmagał mieszkając z rodzicami i po ich śmierci. Po przeprowadzce do Irlandii poznaje seksowną Brannę i zakochuje się w niej. Choć chcą się odciąć od przeszłości to ona ciągle do nich powraca w najmniej spodziewanym momencie. Ryder już wie, że szczerość może uratować jego związek, ale czy przyzna się do porażki powie całą prawdę? Jedno jest pewne Ryder oddałby życie za ukochaną i za swoją rodzinę. Poznajemy też dalsze losy reszty rodzeństwa i to, co może wydarzyć się w piątej części. Wszystko razem współgra i pokazuje nam, że nawet z najgorszej rzeczy jest zawsze jakieś wyjście tylko trzeba być szczerym. 

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Po przeczytaniu tej książki potrzebowałam chwili, aby pozbierać się po tym, co zaserwowała nam tym razem autorka. Język i styl autorki jest przyjemny w odbiorze a postacie i fabuła jest tak niesamowita, że nie sposób odłożyć książki dopóki nie skończy się czytać do ostatniej kropki. Zakończenie książek jest tak zachwycające, ale niecierpliwie wyczekuje kolejnej części o Damienie i Alannah.

„Ryder” i „Branna” są to książki, po które jeszcze nie raz sięgnę do czytania. Cała ta historia jest tak niesamowicie tajemnicza i mroczna, że sama zapada w pamięci. L.A. Casey po raz kolejny funduje nam emocjonujące opowieści, które są tak dobre, że powinny być zakazane. „Ryder” i „Branna” to najgorętsze premiery tej jesieni. Nie możesz tego przegapić. Autorka zachwyciła mnie swoim piórem i spowodowała, że czytając doświadczyłam wielu emocji, dzięki czemu książka ma u mnie naprawdę wysoką ocenę.  Z niecierpliwością czekam na kolejną jej powieść a mnie pozostaje nic innego jak tylko Was zachęcić do sięgnięcia po tę książki. Gorąco polecam. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję

2 komentarze:

  1. Czytałam różne opinie o tych książkach, ale nigdzie nie spotkałam się z aż tak entuzjastyczną recenzją...ciekawe:D
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jestem przekonana, czy jest to jeszcze seria na mój target wiekowy ale naprawdę mnie nie zaciekawiłaś. 😊

    OdpowiedzUsuń

Jeśli odwiedzasz bloga i czytasz posty to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło bo wtedy wiem, że moje starania nie poszły na marne.
Miłego czytania.
Beata