29 marca 2019

Tillie Cole "Przebaczenie"

Rudowłosa Phebe o pięknych oczach urodziła się i wychowała w Zakonie Dawida. W życiu miała tylko jeden cel: uwodzić. Nauczono ją sprawiać, by mężczyźni uzależniali się od niej i pragnęli jej dotyku, jak dotyku bogini. Na skutek fatalnego zbiegu okoliczności dziewczyna zostaje podarowana w prezencie Meisterowi, okrutnemu przywódcy Bractwa Aryjskiego. W tym momencie zaczyna się jej droga przez piekło, jest gwałcona, torturowana, okaleczana i odurzana narkotykami. Zawieszona między majakami a potworną rzeczywistością, odczuwa tylko rozpacz, beznadzieję i ból. Mnóstwo odcieni bólu.

Xavier "AK" Heyes potrafi walczyć. Był snajperem w służbach specjalnych, przeszedł znakomite przeszkolenie wojskowe i został osławionym członkiem gangu znanego powszechnie jako Kaci Hadesa. Nie boi się zabijać - ma na koncie ponad sto trzydzieści śmiertelnych trafień. Widział paskudne rzeczy, a robił jeszcze gorsze. Nie poznał smaku strachu. Gdy któregoś dnia wiceprezes Katów potrzebował pomocy w odbiciu swojej szwagierki z rąk handlarzy żywym towarem, AK zgłosił się na ochotnika. Pamiętał tę dziewczynę. Miała na imię Phebe i była najpiękniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek widział.

Uwolnienie dziewczyny wywołuje demony przeszłości. I on, i ona mają wspomnienia, których nie chcą pamiętać. Przeklęta ladacznica i bezwzględny zabójca stają obok siebie, by się wspierać, chronić i uleczyć swoje złamane serca. W obojgu szybko budzą się nadzieja i miłość. Jednak skrywane grzechy przeszłości nie pozwalają im cieszyć się niespodziewanym szczęściem. Bezlitosny los postawi przed AK i Phebe trudny wybór.

Stawką jest potępienie na zawsze albo wybaczenie. Dla obojga.

Między rozpaczą a nadzieją jest miejsce na wiarę w miłość...

Tillie Cole jest dziewczyną z północy. Pochodzi z miejscowości zwanej Teesside w Wielkiej Brytani. Została wychowana w otoczeniu matki, ojca, siostry i wielu zwierząt i koni. Będąc szaloną mieszanką krwi szkockiej i angielskiej, Tillie czerpie z obu kultur. W wieku 19 lat przeniosła się na północ do "Toon", Newcastle-Upon-Tyne, gdzie uczęszczała do Newcastle University i ukończyła go z wyróżnieniem w religioznawstwa. Dwa lata później ukończyła podyplomowe Certificate in Teaching High School Social Studies......

Już wcześniej mieliśmy okazję poznać twórczość autorki. Serią Kaci Hadesa zaskarbiła sobie uczucia wielu czytelników na całym świecie. Od pierwszej części poznaliśmy losy Katów a teraz przyszedł czas na AK, czyli Xaviera Charlesa Deyesa i piękną rudowłosą Phebe. Oboje mają swoją historię, która jest przeklęta, co niesamowicie cudowna. Tylko prawdziwa miłość może przezwyciężyć wszystko nawet ten najgorszy koszmar.

Autorka wykreowała bohaterów bardzo realnych i którzy mają swoja trudną i mroczną przeszłość. Poznajemy AK snajpera, który służył krajowi aż do pewnego momentu, gdy w jego rodzinie stała się tragedia. To go zmieniło jego dusza i demony przejęły nad nim kontrole. Po latach ukrywania całej tej tragedii wszystko zmienia się, kiedy poznaje piękną rudowłosą kobietę siostrę Li. Postanawia pomóc jej wydostać się z miejsca zwane gorszym niż piekło.
Phebe od dziecka wychowywała się w zakonie. Wierzyła w każde ich słowo, które są tak naprawdę absurdalne i niemoralne. W wieku dla nich osiągnęła dorosłość zaczęła służyć mężczyzną w seksualny sposób. Nie sprzeciwiała się a kiedy wybrano ją na świętą siostrę robiła wszystko, aby być jedną z najlepszych, aby zasłużyć na nagrodę. Bo tylko jej osiągnięcia mogły przybliżyć ja do widzeń z jedną osobą. Kiedy zostaje oddana w prezencie Meisterowi trafia do najgorszego piekła, jaki mogła sobie wyobrazić. Nie wiedziała tylko, co tam i kogo może zastać.

Książka jest zdecydowanie dla osób o mocnych nerwach. Z każdą przeczytaną stroną coś się dzieje a opisy z przeszłości Phebe jak i AK są jak dla mnie bardzo mocne. Zdecydowanie znajdziemy przemoc fizyczną jak i psychiczną, pedofilię, handel żywym towarem, gwałty i zabójstwa. Przeszłość obojgu jest tragiczna tylko ich wzajemna pomoc sobie może ich wyleczyć.

„Przebaczenie” jest to piąty cykl o Katach Hadesa, których wcześniej już poznaliśmy. Książka bardzo mi się podobała a mroczne i niebezpieczne opisy powodowały, że książkę czytałam z przerwami. Bałam się, że nie dam rady przeczytać tego, co działo się. Bardzo byłam ciekawa tej historii gdyż AK należał do trio psycholi ciekawiło mnie to jak to wszystko się zaczęło. Momentami sama miałam ochotę wkroczyć i wymierzyć komuś sprawiedliwość. Seria bardzo mnie urzekła i wyczekuję teraz kolejnej części tak abym mogła poznać losy kolejnych bohaterów. Polecam!


Za możliwość przeczytania książki dziękuję 

5 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze wcześniejszych tomów, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa ksiązkę, chętnie ją poczytam :)
  Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ochotę poznać tę serię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanowię się nad przeczytaniem :D Zapraszam również do przyłączenia się do akcji na moim blogu "Help the Book". Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytam recenzję o tej serii od paru miesięcy, ale nie mogę się na nią zdecydować. Może kiedyś w końcu dookoła mnie same jej pozytywne recenzję.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Jeśli odwiedzasz bloga i czytasz posty to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło bo wtedy wiem, że moje starania nie poszły na marne.
Miłego czytania.
Beata