20 października 2019

Ilona Gołębiewska "Pozwól mi kochać" TOM 2


Nowa powieść autorki bestsellerowego „Podaruj mi jutro”!

Sabina Horczyńska jest kobietą sukcesu – pracuje jako wykładowca na uczelni, świetnie zarabia, cieszy się uznaniem. Jednak z dnia na dzień traci posadę i dobre imię, na które pracowała całe życie. Wszystko za sprawą oskarżenia o oszustwo i przyjęcie łapówki.
Córka namawia ją, żeby wyjechała do rodzinnego dworu na Podlasiu. Sabina nie ma ochoty odwiedzać Lipowego Wzgórza ze względu na matkę, z którą od lat żyje w konflikcie. W końcu decyduje się na wyjazd, bo matka wyrusza akurat w długą podróż. Sabina nie przypuszcza nawet, jak wielkie zmiany zapoczątkuje w jej życiu ta pozornie błaha decyzja.
Angażuje się w działalność Akademii Sztuk Anielskich, pomaga prowadzić dworski pensjonat i poznaje dwóch intrygujących mężczyzn. Pierwszy dzieli się z nią swoją niezwykłą pasją – zielarstwem. Drugiego ratuje przed niechybną śmiercią, gdy w trakcie szalejącej burzy znajduje go pobitego na poboczu drogi. Pomiędzy nimi szybko rozkwita uczucie, ale Sabina nie wie, że ten gorący romans może być dla niej tragiczny w skutkach. Musi też zmierzyć się z przeszłością. Czy przez lata żyła w kłamstwie? Czy jest winna zarzucanych jej czynów? Jakie sekrety skrywa jej matka?
Mocna, tajemnicza i przejmująca opowieść o przewrotności losu i o tym, że nic nie jest nam dane raz na zawsze. Autorka z doskonałym wyczuciem pokazuje jak trudna może być relacja między matką i córką, jak kłótnie i ukrywane przez lata tajemnice mogę doprowadzić do rozpadu rodziny.

16 października swoją premierę miała najnowsza powieść „Pozwól mi kochać” Ilony Gołębiewskiej. Dużo wcześniej słyszałam wiele dobrego o twórczości autorki, że postanowiłam samemu wyrobić sobie zdanie. Więc jak postanowiłam tak zrobiłam a chwile spędzone z powieścią uważam naprawdę udane a nawet wręcz szczęśliwie spędzone.

Poznajemy Sabrinę Horczyńską panią profesor, która w tak młodym wieku osiągnęła bardzo dużo. Jedni mogą jej tego zazdrościć a inni trwać przy jej boku. Właśnie następuje dzień, w którym zostanie ogłoszone wyniki badań nad firmami farmaceutycznymi. Jeden z dziennikarzy gazety „Pod Lupą” oskarża prof. Sabrinę Horczyńską o sfałszowanie wyników badań a także o przyjęcie łapówki. Kobieta traci w jednym momencie wszystko reputację, pracę i dobre imię, na które tak bardzo pracowała. Popada w depresję a nagonka medialna wcale w tym nie pomaga. W tych trudnej sytuacji kobieta poznaje prawdziwych przyjaciół a mianowicie pomaga jej córka Klara. Dziewczyna postanawia zadzwonić do babci i porozmawiać o mamie i tym, co się dzieje. Pani Aniela informuje wnuczkę, że nie będzie jej przez trzy miesiące, więc jej córka może przyjechać do dworku. Sabrina długo się nie zastanawiała i pojechała w rodzinne strony tam gdzie prze żyła swoje dzieciństwo z dziadkiem.

Autorka udowadnia nam swój kunszt swojej twórczości i bardzo podziwiam jej pomysłowość. Nie spodziewałam się takich obrotów spraw a książkę czytałam z zapartym tchem ciekawa, co może wydarzyć się z każdym kolejnym rozdziałem. Książka od pierwszych stron intryguje i wciąga a każde kolejne strony sprawiają, że nie można się od niej oderwać. Grzechem było by gdybym nie wspomniała słowem o okładce. Przyciąga wzrok i każe stanąć na chwilę gdyż nie możemy przejść obok niej obojętnie. Książka jest napisana w bardzo lekkim stylu, co bardzo przyjemnie i szybko się czyta. Jak dla mnie warto czasami zarwać jedną lub może dwie noce na przeczytanie takiej książki.

„Pozwól mi kochać” jest to historia, która ukazuje nam, że czasami w życiu nie układa nam się tak jak my chcemy, ale czasami kary naszego życia uśmiechają się do nas i nasze życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Może właśnie dzięki tej książce wasze podejście do życia pozwoli wam na chwilę przystanąć i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Niecierpliwię wyczekuję kolejnych książek autorki i was serdecznie zachęcam do przeczytania powieści.

Za możliwość przeczytania książki i przesłanie przepysznej herbatki dziękuję

3 komentarze:

 1. Musiałabym nadrobić pierwszy tom, bo naprawdę jestem ciekawa tej książki :)
  //Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam jeszcze do nadrobienia pierwszą część. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze pierwszej części więc pora to nadrobić.
  Pozdrawiam 😀
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Jeśli odwiedzasz bloga i czytasz posty to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło bo wtedy wiem, że moje starania nie poszły na marne.
Miłego czytania.
Beata