17 października 2019

Sarah Pekkanen, Greer Hendricks "Anonimowa dziewczyna" PRZEDPREMIEROWO


Najbardziej wyczekiwany thriller 2019 roku!
Gdy Jessica Farris zgłasza się do udziału w badaniu psychologicznym prowadzonym przez tajemniczą doktor Shields jest przekonana, że będzie musiała jedynie odpowiedzieć na kilka pytań, po czym odbierze wynagrodzenie i na tym skończy się jej rola.
Jednak gdy pytania stają się coraz bardziej natarczywe i dogłębne, a sesje badawcze przeradzają się w zadania do wykonania, podczas których Jessica dostaje wytyczne, jak ma się ubrać i zachowywać, dziewczyna zaczyna mieć odczucie, że doktor Shields zna jej myśli... i wie, co Jess ma do ukrycia.
W im większą Jess popada paranoję, tym bardziej jasne staje się dla niej, że nie wie już, co w jej życiu jest realne, a co stanowi jeden z eksperymentów manipulacyjnych doktor Shields. Uwikłana w sieci podstępnych oszustw i zazdrości, dziewczyna szybko się przekonuje, że niektóre obsesje bywają zabójcze...

Czytając już sam opis bardzo zaciekawił mnie na tyle abym chciała przeczytać tą książkę. Powiem szczerze, że nie często sięgam po powieści z tego typu gatunku, lecz jest wiele, ale. Już wcześniej miałam okazję poznać twórczość duetu i teraz jeszcze raz z miłą przyjemnością skosztowałam ponownego kunsztu literackiego Sarah Pekkanen i Greer Hendricka.

Poznajemy Jessice Farris dwudziestoośmioletnią kobietą, która pracuje, jako kosmetyczka. Na jednym z takich zleceń podsłuchuje jak klientka rozmawia z przyjaciółką o badaniu, w którym można zarobić pięćset dolarów. Wiążąc koniec z końcem postanawia wziąć udział w badaniu naukowym zamiast Taylor. Możliwość łatwo zarobionych pieniędzy zasłania dziewczynie prawdę, jaka może kryć się za tymi badaniami. W tak o to sposób zostaje obiektem numer 52. Badanie dotyczyło moralności i etyki jak się okazuje w badaniu nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Musi udzielić szczerych, opartych na pierwszych odczuciach, instynktownych i wyczerpujących odpowiedzi. Profesor dr. Shields uznaje, że obiekt 52 za bardzo interesujący i postanawia bliżej poznać Jessice.

Autorki książki w zrozumiały sposób opisywały sytuację zdarzeń a język i styl jest zrozumiały dla czytelnika. Ta powieść bardzo mi się spodobała, ale nie podobało mi się to, iż tak szybko się kończy. Mroczny klimat i gra psychologiczna powodowały, że momentami robiłam przerwy podczas czytania, aby zastanowić się nad bohaterami i ich postępowaniem. Pisarki fenomenalnie poprowadziły fabułę książki, aby czytelnik mógł poczuć, choć cień dreszczu.

„Anonimowa dziewczyna” niewątpliwie zasłużyła sobie na miano bestsellera. Muszę przyznać, że dawno nie czytałam tak zawiłej i nieprzewidywalnej historii. Nie dziwi mnie to, że książka ma takie a nie inne miano, bo na nie sobie zasłużyła. Powieść jest naprawę dobra i serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję 

1 komentarz:

Jeśli odwiedzasz bloga i czytasz posty to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło bo wtedy wiem, że moje starania nie poszły na marne.
Miłego czytania.
Beata