26 listopada 2019

Daria Rajda "Wczorajsza róża. Nic nie łamie się tak jak serce"


Krzysiek i Magda nigdy nie sądzili, że jeszcze się spotkają - w końcu każde z nich prowadzi teraz własne, nowe życie. On ma żonę, z którą nie potrafi się dogadać, a ona sekret, którego za wszelką cenę nie chce ujawnić. Wszystko zmienia się pewnego deszczowego dnia, gdy Magda niemalże wpada pod maskę samochodu Krzysztofa. Jest przemoknięta i wystraszona, a jej irracjonalne zachowanie wskazuje na to, że wplątała się w poważne tarapaty. Co ukrywa? Przed kim ucieka? I czy tajemnica, której tak zawzięcie strzeże, może na nowo rozbudzić tlące się w nich namiętności? Jedno jest pewne – ich spotkanie to dopiero początek serii nieoczekiwanych zdarzeń...
Wkrótce jej sekret stanie się ich wspólnym, a niebezpieczeństwa, przed którymi staną, ponownie wywrócą ich życie do góry nogami i sprawią, że będą musieli stać się silniejsi, przebieglejsi i czujniejsi niż zwykle.


Jeszcze w tym roku mieliśmy okazję poznać historię Magdy i Krzyśka. Zakończenie pierwszej części tak mnie zaskoczyło i załamało, iż wyczekiwałam kolejną część. Kiedy tylko dostałam egzemplarz do recenzji postanowiłam jak najszybciej przeczytać. Lecz czy i tym razem autorka postanowiła napisać zakończenie z szczęśliwym zakończeniem?

Drugi tom nie tylko zaskakuje nas, ale akcja książki jest tak dynamiczna, iż z każdej kolejnej przeczytanej strony nie zauważamy, kiedy dotrzemy do ostatniej strony. Pojawiające się w powieści sekrety, tajemnice, kłamstwa i mafia powodują, iż czytelnik nie nudzi się. Książkę czyta się bardzo przyjemnie lekko i co najważniejsze szybko. Ja po przeczytaniu potrzebowałam kilku chwil, po tym, co zaserwowała autorka. Teraz już wiem, że przeczytam każdą kolejną książkę, którą postanowi wydać autorka.

Bohaterowie przeszli niesamowitą metamorfozę. Magda z cichej myszki musiała zadbać o siebie i córkę. Zostaje uwikłana w niebezpieczną sprawę a na niebezpieczeństwo jest narażona ona sama i najbliżsi. Kobieta nie poddaje się tak szybko i próbuje wyjść z tej sytuacji cało. Nie jest to proste, lecz wracając do polski jej tajemnice mogą zostać ujawnione. Największą zmianę w tej powieści przeszedł Krzysztof z zimnego i bezwzględnego teraz czytamy o mężczyźnie, który jest położyć na szali swoje życie dla kobiety z przeszłości. Poświęca się pomaga, troszczy się a także stał się dojrzałym potrafiącym być oparciem dla każdej kobiety.

Daria Rajda jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. Ukończyła licencjat z surdopedagogiki oraz studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Poza pisaniem, w jej życiu istotne miejsce zajmuje miłość do zwierząt oraz zainteresowanie kultura i językiem hiszpańskim. 

"Wczorajsza róża. Nic nie łamie się tak jak serce" jest to kontynuacja, która niejednokrotnie zaskoczyła mnie a autorka naprawdę odwaliła kawał dobrej roboty. Historia Magdy i Krzyśka bardzo nie poruszyła tak, iż nawet nie zauważyłam, kiedy a powieść została przeczytana w jeden wieczór. Co do zakończenia to bałam się, że autorka znów zostawi mnie w niepewności, lecz nie było tak, ale za to mam nadzieję, że pani Daria postanowi rozwinąć w kontynuacji postać Klary czy Karoliny.


Za możliwośc przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Novae Res. 

1 komentarz:

  1. Nie znam jeszcze pierwszej części historii, ale chciałabym bardzo nadrobić zaległości. 😊

    OdpowiedzUsuń

Jeśli odwiedzasz bloga i czytasz posty to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło bo wtedy wiem, że moje starania nie poszły na marne.
Miłego czytania.
Beata