4 grudnia 2019

"Ludzie potrafią latać" Agnieszka Lingas-Łoniewska, Małgorzata Warda , Alicja Sinicka, Magdalena Knedler, Anna Szafrańska, Anna Kasiuk, Jolanta Kosowska, Daniel Koziarski, Daniel Radziejewski, Rafał Cichowski


Małe przyjemności mają wielką moc

Jeżeli lubicie opowieści, które nie przytłaczają formą, inspirują optymistycznym przesłaniem i wywołują szczery uśmiech – sięgnijcie po tom „Ludzie potrafią latać”.

Znajdziecie tu dziesięć historii, czasem nieprawdopodobnych i szalonych, czasem na pozór zupełnie zwyczajnych, które udowadniają, że życie to coś naprawdę wyjątkowego, a każdą porażkę da się przekuć w początek czegoś pozytywnego. Może w tym pomóc znaleziony na plaży plecak, nieoczekiwane spotkanie w wirtualnym świecie, zaskakujący finał sportowej rywalizacji czy… różowy aligator, który ukazuje się tylko wybranym!


Ludzie potrafią latać” jest t zbiór dziesięciu opowiadań, które jedne bawią a jeszcze inne opowiadają o prawdziwym życiu. Każda historia mówi nam, co innego. Wielu autorów stworzyli dla nas niesamowite opowiadania, które poprawią nam humor i bawią. Możemy tu spotkać:

Agnieszka Lingas – Łoniewska „Jeden dzień Nataszy Figiel”
Małgorzata Warda „Chłopak stąd”
Alicja Sinicka „Zimowy bieg”
Magdalena Knedler „Jak znaleźć różowego aligatora”
Anna Szafrańska „Słodkie robaczywi”
Anna Kasiuk „Klątwa cygana”
Jolanta Kosowska „Plecak”
Daniel Koziarski „Rocznica”
Daniel Radziejewsi „Karolek”
Rafał Cichowski „Ludzie potrafią latać”

Z nieskrywaną przyjemnością muszę przyznać bardzo byłam ciekawa tej pozycji. Wydawnictwo już nie jedno krotnie wydało Antologię o różnej tematyce, ale teraz trochę mnie zaskoczyli. Wielu pisarzy znam twórczość od dłuższego czasu, lecz inni są mi jeszcze nieznani.

Miłym zaskoczeniem, choć to nie pierwszy raz, kiedy spodobało mi się opowiadanie Agnieszka Lingas – Łoniewska „Jeden dzień Nataszy Figiel”, Alicja Sinicka „Zimowy bieg” i Anna Szafrańska „Słodkie robaczywi”. Nie spodziewałam się tak urokliwych i momentami wzruszających i zabawnych opowieści. Chwilami sama chciałabym znaleźć się z głównymi bohaterami w ich świecie.

 „Ludzie potrafią latać” jest to zbiór opowiadań, które mają za zadanie pocieszyć bądź poprawić nam humor. Muszę tu powiedzieć, że nie spodziewałam się tak różnorodnej fabuły i postaci. Lecz wszystko sprowadza się do jednej tematyki. Każda opowieść opowiada o czymś innym a my w każdym momencie możemy zacząć czytać, do której historii chcemy. Dlatego ta opowieść jest tak niesamowita a Was zapraszam do przeczytania lekkiej i niezobowiązującej lektury, która umili Wam czas w ten jesienny wieczór.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Novae Res

1 komentarz:

  1. Coraz bardziej przekonuje się do krótkiej formy wypowiedzi, więc chętnie sięgną po ten zbiór opowiadań. 😊

    OdpowiedzUsuń

Jeśli odwiedzasz bloga i czytasz posty to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło bo wtedy wiem, że moje starania nie poszły na marne.
Miłego czytania.
Beata