4 lutego 2020

Dorian Zawadzki "Selekcjoner"

Ta historia została zapamiętana przez jej świadków jako ZABÓJCZE LATO – Londyn’85
Londyn, rok 1985. W lipcowy wieczór ma miejsce gigantyczna awaria prądu, a na peryferiach miasta pojawia się młoda naga kobieta. Nie pamięta kim jest i skąd pochodzi. Wie tylko, że ma na imię Faith i 48 godzin na realizację zabójczego planu. Kilka godzin później w zamachu ginie jeden z bossów mafijnego świata, co daje początek serii spektakularnych zbrodni, które wstrząsają miastem. Do sprawy zostaje przydzielona Nell Palicki – znana z niekonwencjonalnych metod śledczych, charyzmatyczna inspektor, owiana sławą po schwytaniu seryjnego mordercy nazwanego przez media Rzeźnikiem z Greenwich. W toku śledztwa wychodzą na jaw coraz bardziej niepokojące fakty, łącznie z takim, że zabójca może posiadać nadnaturalne zdolności.

Dorian Zawadzki urodził się w 1985 roku na Mazowszu, z wyboru mieszkaniec Śląska. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie (obecnie Akademia Finansów i Biznesu Vistula). Zagorzały kinoman i meloman. Kiedy nie pracuje nad powieścią, dokłada wszelkich starań żeby przeczytać wszystkie interesujące go książki... choć dobrze wie, że mu się nie uda. Autor thrillerów Selekcjoner i Kobieta w masce. 

Dziś chciałabym Wam zaprezentować debiutancką powieść Doriana Zawadzkiego. Od jakiegoś czasu zaczytuje się w kryminałach, więc postanowiłam, że przeczytam. Dzięki temu, że się skusiłam opisem z tyłu książki musze przyznać, iż te kilka godzin spędziłam zaczytując się w wspaniałej lekturze. 

Autor wykreował bohaterów bardzo rzeczywistych i sinych emocjonalnie. Poznajemy Nell Palicki panią inspektor oraz Faith. To dzięki ich poczynaniom nie nudzimy się a tempo akcji biegnie bardzo szybko. Styl autora bardzo przypadł mi do gustu jest prosty i lekki, co za tym idzie przyjemny w odbiorze. Książka jest napisana w bardzo lekkim stylem, łatwym językiem gdzie bardzo szybko i miło się czytał powieść. Autor w ciekawy sposób podtrzymuje akcję książki, aby czytelnik nie mógł się nudzić a barwne obrazy i żywe dialogi umiejętnie podtrzymują napięcie. 

 „Selekcjoner” jest to historia, która na bardzo długo zapadnie w mojej pamięci. Akcja, która się przewija przez całą powieść oraz morderstwa, skorumpowanie powodują, że po skończeniu nadal rozmyślam o powieści. Zdecydowanie jeszcze nie raz sięgnę po książki Doriana Zawadzkiego. Dlatego zapraszam wszystkich, którzy uwielbiają czytać powieści z gatunku sensacja to zapraszam do sięgnięcia po tą pozycję. Serdecznie polecam

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Replika

2 komentarze:

  1. To świetna książka. Teraz czekam na kolejną powieść autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. To zdecydowanie książka w moim stylu czytelniczym, więc chętnie po nią sięgnę. 😊

    OdpowiedzUsuń

Jeśli odwiedzasz bloga i czytasz posty to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło bo wtedy wiem, że moje starania nie poszły na marne.
Miłego czytania.
Beata