poniedziałek

Helen Hoang "Test na miłość" PRZEDPREMIEROWO

Czym dla ciebie jest miłość?
Wielu z nas miłość kojarzy się z czymś pięknym i niesamowitym. Ten moment ciężko nam opisać, ale czujemy się tak jakbyśmy unosili się kilkanaście metrów nad ziemi. Jesteśmy szczęśliwi i nikt nie może nam tego zepsuć, ale są takie osoby, które twierdzą, że nigdy się nie zakochają i nie stworzą związku. Tak właśnie jest z głównym bohaterem najnowszej powieści Helen Hoang „Test na miłość”. Khai myśląc, że choroba może kierować życiem unikał kobiet, ale to wcale nie jest prawda to my możemy, jeśli odpowiednio się postaramy.

Khai cierpi na zaburzenia autystyczne i nie dopuszcza do siebie żadnej kobiety, aby wejść z nią w głębsze relacje. Twierdzi, że jest niezdolny do miłości i że nigdy nikogo nie pokocha. Któregoś dnia jego mama postanawia poszukać mu odpowiedniej kandydatki i wyjeżdża do miejsca, w którym się wychowywała, czyli do Wietnamu. W konkursie bierze wiele chętnych kobiet, ale żadna nie ma tego, czego co szuka, Co Nga. W końcu trafia na dziewczynę, która przykuwa jej wzrok. Skromna a do tego szczera i postanawia powiedzieć jej, jaką ma dla niej propozycję.

My pochodzi z Wietnamu i mieszka razem matką i babcią oraz z małą córeczką, która wychowywuje się bez ojca tak jak ona sama.  Kiedy dostaje propozycje próbnej narzeczonej dla syna, Co Nga wacha się, ale jej mama mówi ze to odpowiednia szansa na lepszą przyszłość dla niej i dziecka. Jest jeszcze jeden powód gdyż ojciec My pochodzi z Ameryki i jest okazja, aby go odnaleźć. Po przyjeździe na miejsce zmienia imię na Esme. Uwiedzenie Khaia okazuje się nie lada wyzwaniem. Choć dziewczyna bardzo się stara to chłopak nie reaguje na nią. Z każdym dniem powoli zbliżają się do siebie, lecz nie na tyle, aby Khai zrozumiał, co tak naprawdę czuje. Lat się kończy i ich czas wspólnego mieszkania pod jednym dachem.
Czy dwoje nieznajomych może stworzyć udany związek? Czy małżeństwo aranżowane okaże się receptą na szczęście? Jak zachowa się Khai, gdy pozna sekret, którego strzeże dziewczyna?

Dziś chciałabym wam zaprezentować najnowsza powieść autorki, która swoją premierę będzie miała już 25 marca. W zeszłym roku mieliśmy okazję zapoznać się z twórczością pani Helen w książce „Więcej niż pocałunek”. Tak jak poprzedni autorka opisuje, z czym zmagają się główni bohaterowie. Cieszę się tylko, że miałam tę możliwość do zapoznania się z historią Khaia i Esme.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Po przeczytaniu tej książki potrzebowałam chwili, aby pozbierać się po tym, co zaserwowała nam autorka. Język i styl autorki jest przyjemny w odbiorze a postacie i fabuła jest tak niesamowita, że nie sposób odłożyć książki dopóki nie skończy się czytać do ostatniej kropki. Autorka w ciekawy sposób podtrzymuję akcję książki, aby czytelnik nie mógł się nudzić a barwne obrazy, żywe dialogi i realistyczne postacie jak również umiejętnie podtrzymuje napięcie. Najbardziej podobało mi się zakończenie, które w pewnym momencie czułam, że musi się tak skończyć gdyż nie wyobrażałam sobie innego zakończenia.

„Test na miłość” jest to niezwykła historia, która wciąga nas już od swoich pierwszych stron. Helen Hoang nie oszczędza nas gdyż zafundowała nam całą paletę różnorodnych emocji, ale zapewniam, że ta książka jest dla wszystkich, którzy uwielbiają romanse, ale i powieści z lekką nutą dreszczyku. Serdecznie zaprasza

TYTUŁ: Test na miłość
AUTOR: Helen Hoang
CYKL: The Kiss Quotient (tom 2)
DATA PREMIERY: 25-03-2020
ILOŚĆ STRON: 448
WYDAWNICTWO Muza

Za możliwość przeczytania książki dziękuje Wydawnictwu Muza.

3 komentarze:

  1. Zastanawiałam się nad książką, ale w końcu jej nie wybrałam. Teraz żałuje 😥

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem już po lekturze tej książki i bardzo mi się podobała.

    OdpowiedzUsuń
  3. Po takiej recenzji mam nadzieje, że mnie również się spodoba!:D Książki z nutą dreszczyku to jest to :D

    OdpowiedzUsuń

Jeśli odwiedzasz bloga i czytasz posty to pozostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło bo wtedy wiem, że moje starania nie poszły na marne.
Miłego czytania.
Beata